Polityka prywatności strony internetowej www.katowice.po.gov.pl dotycząca Ciasteczek („cookies”)

 

Niniejsza Polityka dotycząca Ciasteczek („cookies”) odnosi się do strony internetowej www.po.katowice.pl należącej do Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Przez używanie stron należących do domeny po.katowice.pl wyrażasz zgodę na używanie Ciasteczek („cookies”) zgodnie z tą polityką prywatności Ciasteczek („cookies”). 

Jeżeli nie zgadzasz się na używanie przez nas Ciasteczek („cookies”), należy zmienić ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnować z przeglądania stron z domeny po.katowice.pl.

Co to są Ciasteczek („cookies”)?

Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie pliki, które są zapisywane na Twoim komputerze, tablecie lub smartphonie w czasie odwiedzania różnych stron internetowych. 

Ciasteczko najczęściej zawiera nazwę strony internetowej, z której pochodzi, „długość życia” ciasteczka (czas jego istnienia), oraz wygenerowany unikalny numer służący do identyfikacji przeglądarki, z jakiej następuje połączenie.

Do czego po.katowice.pl używa Ciasteczek („cookies”)?

- by strony działały szybciej i były łatwiejsze w użyciu,

- do zbierania statystyk, które pozwalają nam zrozumieć jak ludzie używają naszych stron

Używając ciasteczek NIGDY nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

Jak długo przechowywane są dane w ciasteczkach ?

Na stronach należących do domeny po.katowice.pl używane są dwa rodzaje ciasteczek – sesyjne oraz stałe. Te pierwsze pozostają na Twoim urządzeniu tylko podczas korzystania ze stron należących do domeny po.katowice.pl. Ciasteczka stałe pozostają tak długo jak długo mają ustawiony „czas życia” lub do momentu kiedy je usuniesz.

Czy używamy ciasteczek innych serwisów ?

Tak, korzystając ze Stron domeny po.katowice.pl na Twoim urządzeniu mogą być zapisywane ciasteczka należące do takich serwisów jak np.: Prokuratura Generalna, Gazeta Prawna.

Informacje na temat tych ciasteczek możesz znaleźć na stronach internetowych poszczególnych podmiotów trzecich.

W jaki sposób mogę zmienić ustawienia dot. ciasteczek albo je usunąć ?

Większość przeglądarek internetowych domyślnie jest ustawiona na automatyczne przyjmowanie ciasteczek. Możesz jednak te ustawienia zmienić tak, by ciasteczka nie były zapisywane  na Twoim urządzeniu. Należy pamiętać, że jeżeli zablokujesz używane przez nas ciasteczka, może to źle wpłynąć na wygodę korzystania ze Stron należących do domeny po.katowice.pl.

 

 

Podstawa prawna:

art. 173 otrzymuje brzmienie:

„Art. 173. 1. Przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym abonenta lub użytkownika końcowego jest dozwolone, pod warunkiem że:

1) abonent lub użytkownik końcowy zostanie uprzednio bezpośrednio poinformowany w sposób jednoznaczny, łatwy i zrozumiały, o:

2) celu przechowywania i uzyskiwania dostępu do tej informacji,

3) możliwości określenia przez niego warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez niego telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi;

4) abonent lub użytkownik końcowy, po otrzymaniu informacji, o których mowa w pkt 1, wyrazi na to zgodę;

5) przechowywana informacja lub uzyskiwanie do niej dostępu nie powoduje zmian konfiguracyjnych w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym abonenta lub użytkownika końcowego i oprogramowaniu zainstalowanym w tym urządzeniu.

2. Abonent lub użytkownik końcowy może wyrazić zgodę, o której mowa w ust. 1 pkt 2, za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez niego telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi.

3. Warunków, o których mowa w ust. 1, nie stosuje się, jeżeli przechowywanie lub uzyskanie dostępu do informacji, o której mowa w ust. 1, jest konieczne do:

1) wykonania transmisji komunikatu za pośrednictwem publicznej sieci telekomunikacyjnej;

2) dostarczania usługi telekomunikacyjnej lub usługi świadczonej drogą elektroniczną, żądanej przez abonenta lub użytkownika końcowego.

4. Podmioty świadczące usługi telekomunikacyjne lub usługi drogą elektroniczną mogą instalować oprogramowanie w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym abonenta lub użytkownika końcowego przeznaczonym do korzystania z tych usług lub korzystać z tego oprogramowania, pod warunkiem że abonent lub użytkownik końcowy:

1) przed instalacją oprogramowania zostanie poinformowany bezpośrednio, w sposób jednoznaczny, łatwy i zrozumiały, o celu, w jakim zostanie zainstalowane oprogramowanie, oraz sposobach korzystania przez podmiot świadczący usługi z tego oprogramowania;

2) zostanie poinformowany bezpośrednio, w sposób jednoznaczny, łatwy i zrozumiały, o sposobie usunięcia oprogramowania z telekomunikacyjnego urządzenia końcowego użytkownika lub abonenta;

3) przed instalacją oprogramowania wyrazi zgodę na jego instalację i używanie.”;

 

Pełna treść ustawy z dnia 16 listopada 2012 r. o zmianie ustawy – Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw znajduje się na stronie:

http://orka.sejm.gov.pl/proc7.nsf/ustawy/627_u.htm

Korzystanie z witryny Prokuratury Okręgowej w Katowicach oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookies odwiedź naszą polityke prywatnosci.

Akceptuj pliki cookies z tej witryny.